قدیمی ترین قطار فعال در جهان

قدیمی ترین قطار فعال دنیا، سرنوشت جالبی دارد، لوکوموتیو بخاری که پس از گذشت 160 سال همچنان در حال استفاده و بهره برداری ست، لوکوموتیو بخار  Fairy Queenکه برای فعالیت در خطوط ریلی کمپانی هند شرقی در سال 1855 میلادی ساخته شد به عنوان قدیمی ترین قطار دنیا فعال شناخته می شود.

 Fairy Queenیا “ملکه پری ها “ پس از 142 سال خدمت در سال 1997 توسط کمپانی Loco Works Perambur بازسازی شد و به موزه ریلی در  ریواری هند انتقال پیدا کرد. این قطار هم اکنون به عنوان قطار گردشگری در مسیر دهلی نو و آلوار در کشور هندوستان حرکت می کند. و همچنین در سال 1988 در کتاب رکوردهای گینس به عنوان قدیمی ترین لوکوموتیو بخار فعال در خطوط ریلی عمومی دنیا ثبت شد.

این قطار از سال 1982 تا به امروز به عنوان قطار توریستی در حال فعالیت است و شبیه به قصر متحرکی در مسیرهای ریلی مختلف در کشور هند آمد و شد می کند و  در سال 1999 موفق به کسب جایزه ملی توریست شد.

در مورد تاریخچه این قطار و سازندگانش باید عرض کنیم که این قطار در سال 1855 میلادی توسط سه نفر به نام های کیتسون، تامپسون و هیوستون در لیدز انگلستان ساخته شد و در همان سال به شهر کلکته که البته بعدا به این نام مشهور شد انتقال پیدا کرد.

قطار  Fairy Queen, در ابتدا با نام گذاری توسط مالک، “شماره 22” شناخته می شد. این قطار در ابتدا به عنوان قطار پستی در بنگال غربی بین شهرهای هاوه و راننیج انجام وظیفه می کرد، پس از آن و در زمان شورش هند در سال 1857 به عنوان قطار نظامی مورد بهره برداری قرار گرفت و پس از آن برای جابه جایی مصالح ساختمانی و ساخت و ساز تا سال 1909 به بیهار اعزام شد. پس از آن این قطار به مدت 34 سال در ایستگاه قطار Howrah متوقف بود و در نهایت در سال 1943 به دانشگاه خطوط ریلی چاندوسای در اوتار پرادش منتقل شد و برای مطالعه دانشجویان مورد استفاده قرار گرفت.

مشخصات فنی این قطار در زمان خودش بسیار جالب توجه بود، موتور احتراق با ذغال سنگ آن از دو سیلندر تشکیل شده است که در مجموع 97 کیلو وات ساعت انرژی تولید می کند، و سرعت قطار را به 40 کیلومتر در ساعت می رساند، مخزن بخار این قطار 3000 لیتر مکعب فضا دارد و وزن لوکوموتیو با همراه آن به 26 تن می رسد، این لوکوموتیو برروی سه محور 2 چرخ حرکت می کند که در سال 1833 توسط رابرت اسفنسون ساخته شده است.

دولت هند در سال 1972 عنوان میراث ملی را به این قطار اهدا کرد.و سپس آن را در موزه ملی Chanakyapuri تعمیر و بازسازی اساسی کرد. و در نهایت در سال 1997 پس از تعمیرات کامل به چرخه حرکت بازگشت و برای اولین سفر خود پس از 88 سال در 18 ژوئن آماده بهره برداری شد. این قطار در یک مسیر 143 کیلومتری، طی دو روز از دهلی نو تا الوار مسافران و گردشگران را با خود حمل کرد. واگن 60 نفره مسافران این قطار با سرعت 40 کیلومتر در ساعت به سمت الوار در حرکت بود و این اتفاق برای چند سال پشت سر هم به وقوع پیوست و در نهایت  همان گونه که گفتیم در سال 1988 میلادی به عنوان قدیمی ترین واگن بخار جهان که به طور منظم در حال خدمات رسانی ست در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. در نهایت قطار Fairy Queen جایزه ملی گردشگری را برای مبتکرانه ترین و بی نظیرترین پروژه گردشگری از آتال بیهاری واجپای ، نخست وزیر وقت هند دریافت کرد.

پس از گذشت 13 سال در سال 2011 مشخص شد قطعات نادری از لوکوموتیو به سرقت رفته است، بعد از بازگرداندند قطار به کارگاه برای تعمیرات مشخص شد که حدود 50 تا 60 قطعه حیاتی، مانند دیگ بخار، کندانسور، روان کننده ها و لوله های انتقال به سرقت رفته اند به طوری که معاون ارشد مهندسی مکانیک در کارگاه اظهار داشت که ما با یک جسد مرده روبه رو هستیم که تمام قطعات متحرک آن مفقود شده است و تنها یک پوسته فلزی بی ارزش از آن به جا مانده است. لیست قطعات به سرقت رفته بسیار زیاد بود و تامین آنها سخت، بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در صورت تامین قطعات راه اندازی مجدد این قطار یک سال زمان خواهد برد. پس از بررسی های انجام شده بسیاری از قطعات توسط تیم مهندسی تعمیر و نگهداری قطار مجددا ساخته شده و پس از یک سال، قطار در 22 دسامبر 2012 بار دیگر آماده بهره برداری شد.

ترجمه از: تیم تولید محتوای قطارهای پنج ستاره نور